Pomôžme spolu Ukrajine. Prispejte na ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál.

Zatiaľ ste spolu darovali
282 042

Útok na Ukrajinu pokračuje s nevídanou intenzitou. V Post Bellum preto za vaše dary nakupujeme neútočný materiál, ktorý zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnosť obrancov Ukrajiny. Prispejte, aby sa rodiny nelúčili navždy.

Podľa stále aktualizovaných potrieb ukrajinskej strany zabezpečujeme nákupy a takmer denne posielame pomoc priamo na miesta bojov. Predovšetkým nepriestrelné vesty, prilby, základnú výbavu pre obrancov krajiny a špeciálne zdravotnícke pomôcky na zranenia z boja. Túto pomoc dnes Ukrajina veľmi potrebuje.

Od začiatku konfliktu sme našim susedom poslali pomoc za 1 300 000 eur, ale požiadavky z ukrajinskej strany stále prichádzajú. Zabezpečuje výbavu pre špeciálne jednotky, policajtov aj mužov povolaných chrániť svoju krajinu. Pracujeme s profesionálmi

Spolupracujeme s odborným konzultantom, ambasádou v Bratislave a s ukrajinskou stranou. Podľa požiadaviek, ktoré sa každým dňom menia, operatívne nakupujeme stále viac obmedzené zásoby na Slovensku. Tento materiál sa veľmi rýchlo míňa v celej Európe, ale jeho potreba je zo dňa na deň akútnejšia. Distribúcia je zabezpečená oficiálnymi cestami. Vzhľadom na citlivosť informácií, nie je možné všetko detailne komunikovať.

Dnes sa rodia príbehy 21. storočia

V Post Bellum dokumentujeme a ďalej rozprávame príbehy pamätníkov, ktorí zažili hrôzy 20. storočia. Druhú svetovú vojnu, či okupáciu v roku 1968. Aktuálne sme sa zmenili na nákupcov materiálu, ktorý je najviac potrebný. Situácia na Ukrajine je vážna a ochranného vybavenia je stále nedostatok. České Post Bellum nás poprosilo o pomoc a my sme pridali pomocnú ruku. Dnes prosíme o pomoc my vás. Aby sme mohli aspoň trochou ovplyvniť príbehy 21. storočia, ktoré bude za pár rokov dokumentovať ukrajinské Post Bellum. Viac informácií o nás nájdete na www.postbellum.sk

Ešte pred pár dňami by nám nenapadlo, že sa budeme orientovať v ochranných pomôckach a písať takúto výzvu. Chápeme, že nie pre každého je predstava prispenia na nepriestrelné vesty príjemná, ani nám nebola. Dnes však neplatí to, čo platilo pred pár dňami.

V minulosti sme na Slovensku a v Čechách potrebovali pomoc zo zahraničia. Dnes pomáhame my.

Ďakujeme za každý váš dar.

------

Bohužial nie je v našich možnostiach poskytovať materiál jednotlivcom alebo skupinám. Prosíme, aby ste nás s takými požiadavkami nekontaktovali. Naša pomoc je efektívna a rýchla vďaka spolupráci iba s ambasádou Ukrajiny na Slovensku. Ďakujeme za pochopenie.