Pomôžme spolu Ukrajine. Prispejte na ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál.

Zatiaľ ste spolu darovali
381 656

Útlak neznamená víťazstvo. Útok na Ukrajinu pokračuje a rovnako aj obrana Ukrajincov a Ukrajiniek. Vojna trvá už celý rok a mier je stále v nedohľadne. 

V Post Bellum preto s vašou pomocou nakupujeme ochranný materiál, ktorý zachraňuje životy a zvyšuje bezpečnosť obrancov Ukrajiny. Prispejte, aby sa rodiny nelúčili navždy.

Podľa stále aktualizovaných potrieb ukrajinskej strany zabezpečujeme nákupy a posielame pomoc priamo na miesta bojov. Predovšetkým nepriestrelné vesty, prilby, základnú výbavu pre obrancov krajiny a špeciálne zdravotnícke pomôcky na zranenia z boja. Túto pomoc dnes Ukrajina stále potrebuje.

Od začiatku konfliktu sme našim susedom poslali pomoc za 1 300 000 eur. Požiadavky z ukrajinskej strany stále prichádzajú. Zabezpečujeme výbavu pre špeciálne jednotky, policajtov aj mužov povolaných chrániť svoju krajinu. 

Vďaka vašej podpore sme obrancom Ukrajiny už poslali:
- viac ako 1 000 párov hasičskej a vojenskej obuvi,
- 450 záchranárských a taktických batohov,
- 365 plynových masiek,
- 68 špeciálnych vojenských vysielačiek,
- 66 špeciálnych vojenských prilieb,
- viac ako 6 400 balení liekov a taktického zdravotníckeho materiálu (napríklad tourniquetov na zastavovanie krvácania),
- viac ako 790 nosičov plátov a nepriestrelných viest,
- viac ako 2 000 kusov termoprádla a zimmných vojenských uniforiem.Pracujeme s profesionálmi

Spolupracujeme s odborným konzultantom, ambasádou v Bratislave a s ukrajinskou stranou. Podľa požiadaviek, ktoré sa menia, operatívne nakupujeme obmedzené zásoby na Slovensku. Distribúcia je zabezpečená oficiálnymi cestami. Vzhľadom na citlivosť informácií, nie je možné všetko detailne komunikovať.Dnes sa tvoria príbehy 21. storočia

V Post Bellum dokumentujeme a ďalej rozprávame príbehy pamätníkov, ktorí zažili hrôzy 20. storočia. Druhú svetovú vojnu, či okupáciu v roku 1968. Aktuálne sme sa zmenili na nákupcov materiálu, ktorý je najviac potrebný. Situácia na Ukrajine je vážna a ochranného vybavenia je stále nedostatok. České Post Bellum nás poprosilo o pomoc a my sme pridali pomocnú ruku. Dnes prosíme o pomoc my vás. Aby sme mohli aspoň trochou ovplyvniť príbehy 21. storočia, ktoré bude za pár rokov dokumentovať ukrajinské Post Bellum. Viac informácií o nás nájdete na www.postbellum.sk

Pred rokom by nám nenapadlo, že sa budeme orientovať v ochranných pomôckach a písať takúto výzvu. Chápeme, že nie pre každého je predstava prispenia na nepriestrelné vesty príjemná, ani nám nebola. Dnes však neplatí to, čo platilo pred pár dňami.V minulosti sme na Slovensku a v Čechách potrebovali pomoc zo zahraničia. Dnes pomáhame my.

Ďakujeme za každý váš dar.

------